اره نواری

انتخاب بهترین تیغ اره نواری برای برش چوب

تیغ اره نواری چوب بری

انتخاب یک تیغ اره نواری چوب بر مناسب در برش انواع چوب علاوه بر اینکه کیفیت برش شما را چند برابر می کند، عمر تیغ اره چوب بر شما و بازخورد آن را نیز افزایش می دهد، در این مقاله سعی کردیم به نکات کلیدی در انتخاب تیغ اره نواری چوب بر اشاره کنیم که دانستن آن برای هر برشکاری و هر کسی که در صنعت چوب بری فعالیت می کند لازم است.

یکی از اساسی ترین بخش های انتخاب یک تیغ اره نواری چوب بر مناسب برای برش چوب دانستن نوع درخت و الوار از جهت سخت یا نرم بودن است که برای انتخاب گام تیغه اره نواری چوب بری جهت برش چوب، بسیار حائز اهمیت است.ذکر این نکته حائز اهمیت است که چنانچه نوع چوب و درخت مورد نظر جهت براش از جمله درختان نرم باشد میبایست از گام ریز و چنانچه از و چنانچه از نوع سخت باشد میبایست از گام درشت، در انتخاب تیغ اره نواری مخصوص برش چوب استفاده کرد.

در حالی که سه نوع اصلی چوب (نرم، سخت و کارخانه ای) وجود دارد، هزاران نوع و گونه چوب (طبیعی) نیز وجود دارد. در این مقاله رایج ترین نوع چوب هایی را که ممکن است در ساخت و ساز و نجاری با آن روبرو شوید را بیان خواهیم نمود. برای هر یک از انواع چوب ها ، ما نمای کلی از ویژگی های عمومی و کلی آنها و مهم تر از همه اینکه هر درخت از چه خانواده ای از حیث سخت یا نرم است را بیان خواهیم نمود و نیز به بیان موارد استفاده آنها در صنعت نیز اشاره خواهیم کرد.

گام تیغ اره نواری چوب بری

تیغ ها بنا به نیاز مشتری و به درخواست وی برش خورده و بصورت سر به سر جوش خورده و به مشتریان ارائه میگردد و در برخی موارد نیز بصورت کلاف ، و با توجه به سایز دستگاه و نیاز هر شخص برش خورده و بصورت سر به سر جوش خورده و در بازار ارائه می‌شود.

کاربرد تیغ اره نواری چوب بری در کارخانه تمام اتوماتیک

انواع چوب های پر استفاده در صنایع چوب بری

هزاران نوع و گونه چوب (طبیعی) نیز وجود دارد. در این مقاله رایج ترین نوع چوب هایی را که ممکن است در ساخت و ساز و نجاری با آن روبرو شوید را بیان خواهیم نمود. برای هر یک از انواع چوب ها ، ما نمای کلی از ویژگی های عمومی و کلی آنها و مهم تر از همه اینکه هر درخت از چه خانواده ای از حیث “سخت ” یا “نرم” است را بیان خواهیم نمود و نیز به بیان موارد استفاده آنها در صنعت نیز اشاره خواهیم کرد.

چوب توسکا (Alder) :

چوب توسکا

درخت توسکا که به تدریج و آهسته شهرت خود را به دلائلی همچون داشتن زیبایی طبیعی و نیز قابل پرداخت بودن و منعطف بودن به دست آورد. به طور چشمگیری در مناطقی همچون شمالی غربی کالیفرنیا و بخش هایی از جنوب غربی کانادا یافت می شود. این درخت در همان خوانواده ای هست که درخت توس (birch ) قرار دارد. بنابراین در اغلب موارد در همان کاربردهایی که از درخت توس استفاده می شود، به کار میرود. درخت توسکا در زمان بعد از برش اغلب بصورت سفید نمایان میشود اما به سرعت متمایل به قهوه ای عسلی گرم میشود البته زمانی که در معرض نور و هوا قرار بگیرد.
چوب این درخت که با تراکم متوسط همراه است معمولا دارای تنه درختی صاف است که قابل استفاده در کنده کاری، تراشکاری و تبدیل و نیز ماشین کاری (مهندسی شده) میباشد.
چوب توسکا سطح بسیار نرمی دارد در زمانی که سمباده میخورد که باعث میشود برای رنگ آمیزی بسیار راحت باشد. چوب درختان توسکا در ابعاد بزرگ و یا بلند (از لحاظ ارتفاع ) رشد نمیکنند پس بنابراین باید شما این مطلب را مد نظر داشته باشید چنانچه به دنبال تنه صاف و بلند هستید که البته این نوع درختان همانگونه که سخت میباشند چوب درخت توسکا به طور مرتب در صنایع لوازم خانگی و کابینت های چوبی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای عکسبرداری در زمینه دکور و پشت صحنه و زیبایی تصویر در انتخاب به عنوان آبجکت های دکور صحنه ، شهرت بالایی دارد. شاید میتوان گفت که یکی از صنایع مشهوری که این چوب در آن استفاده میشود صنعت موسیقی و نیز ساخت بدنه گیتار های الکترونیکی باشد.چوب درخت توسکا صدای بسیار تمیزی تولید میکند که جایگزین کردن آن را با دیگر چوب ها را سخت میکند حتی در برخی اوقات از چوب ماهون هم متقاضی بیشتری دارد.

درخت توسکا از جمله درختان “سخت ” در صنعت چوب بری  به حساب می آید.

چوب زبان گنجشک (Ash) :

درخت زبان گنجشک

درخت زبان گنجشک به نحوی یافتن آن سخت است خصوصا به خاطر مشکل اخیر که مربوط به هجوم حشرات به این درختان شد و باعث مرگ هزاران درخت زبان گنجشک به طور دائم گشت.اگر شما در منطقه ای زندگی میکنید که درخت اش در آنجا به طور بومی و به وفور رشد میکند ، بنابراین یافتن چوب این درخت آسان است.
درخت “اش” تمام خصوصیات درخت بلوط سفید را داراست از جمله قدرت و سایر ویژگی ها اما از لحاظ قیمتی اگر بتوانید آنرا در نزدیکی محل خود یافت کنید مسلما قیمت مناسب تری خواهد داشت.این چوب به راحتی واکس میخورد و میتوان از آن در پروژه های متعدد سختی استفاده کرد.

درخت اش از جمله درختان “سخت” صنعت چوب بری به حساب می آید.

انواع تیغ اره چوب بر

درخت بالسا (Balsa) :

درخت بالسا (Balsa)

بالسا یک چوب سخت بسیار سبک وزن است که به طور معمول در انواع پروژه های سرگرمی و صنایع دستی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کارگران خوب چوبی تمایل دارند که دیدگاه منفی نسبت به چوب بالسا داشته باشند ، زیرا چوب خیلی قوی نیست ، اما اغلب مورد استقبال قرار می گیرد و کاربردهای عملی بسیاری دارد.
بیشتر ما اولین بار در پروژه های ساخت و سازهای كودكی و كیت های مدل با چوب بالسا روبرو می شویم. چوب بالسا در مورد جدی ترین کارگران چوب بازی کودکانه قلمداد می شود ، اما همچنین ممکن است همان کاتالیزوری باشد که افراد زیادی را با نجاری و ساخت و ساز آشنا می کند.

این چوب همچنین دارای تاریخچه بسیار غنی است ، خصوصاً به این دلیل که در جنگ های جهانی اول و جنگ جهانی دوم در هواپیماها و کشتی ها اغلب به عنوان جانشین استفاده می شد.
چوب بالسا معمولاً از آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی به آمریکای شمالی وارد می شود. چوب بالسا خیلی سریع رشد می کند اما طول عمر آن نسبتاً کوتاه است و بیشتر درختان قبل از 10 سالگی فقط الوار قابل استفاده تولید می کنند.
چوب بسیار شناور است و بسیاری از مردم تعجب می کنند که از چوب بالسا اغلب در قایقهای ساختمان ، مواد نگهدارنده حیوانات و انواع مختلفی از وسایل استفاده می شود که برای شناور شدن طراحی شده اند. تخته های موج سواری نمونه ای عالی از پروژه های ساخته شده به زیبایی هستند که می توانند از چوب بالسا ساخته شوند.

درخت بالسا از جمله درختان “نرم” صنایع چوب بری به حساب می آید.

درخت بامبو (Bamboo) :

گیاه بامبو ساقه ای بلند و توخالی دارد. از این ساقه ها می توان به صورت موجود استفاده کرد و یا می توان آنها را به صورت نوارهای باریک و باریک برش داد تا از آن روکش تولید شود. محصولاتی همچون تخته سه لا از ساقه و روکش این چوب به دست می آید. اگرچه بامبو از نظر فنی چمن است و چوب نیست ، اما به دلیل سختی و تراکم ساقه های گیاه می توان از آن برای ساخت بسیاری از موارد استفاده کرد. بامبو در مناطق گرمسیری به وفور رشد می کند و گونه های مختلفی در دسترس است که در مناطق مختلف بسیار متفاوت است. ساقه های بامبو به ویژه برای مبلمان باغ ، تزئینات باغ ، نرده ها و محافظت از حریم خصوصی به عنوان پرچین و دیوار محبوب هستند. همچنین می توانید بامبو را در کابینت ها ، مبلمان ظریف و حتی به عنوان کفپوش چوب سخت استفاده کنید.

درخت بامبو از جمله درختان “سخت ” به حساب می آید.

تیغ اره چوب بری

نتیجه گیری

یکی از اساسی ترین بخش های انتخاب یک تیغ اره نواری چوب بری مناسب برش چوب دانستن نوع درخت از جهت “سخت ” یا “نرم” بودن است که برای انتخاب گام تیغ اره نواری جهت برش چوب ، بسیار حائز اهمیت است.گروه بازرگانی پیلانا در ایران با تولید تیغ اره نواری های مناسب برش چوب، توانسته گوی رقابت را از بسیاری از رقیبان خود ربوده و تلاش در ارائه بهترین کیفیت و راندمان در صنعت برش چوب و الوار نموده است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “انتخاب بهترین تیغ اره نواری برای برش چوب

  1. بنیادیان گفت:

    بسیار عالی و کاربردی بود

    1. با سلام
      خرسندیم که مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *