اره نواری

تیغ اره نواری و کاربرد آن

تیغ اره نواری

اگر بخواهیم  در مورد تیغ اره نواری تعریف مختصری داشته باشیم باید بگوییم، تیغ اره ها ابزاری برای برش انواع متریال ها مانند فلزات تو پر و تو خالی انواع چوب سخت و چوب نرم و دیگر متریال ها استفاده می شود. به طور کلی برای برش های مختلف زاویه دار و حساس یا برش هایی که طول آنها بیشتر از تیغ اره های دورکن است از تیغ اره نواری استفاده می شود. برای اینکه کاربرد و استفاده صحیح از تیغ اره نواری در دستگاه اره نواری که معمولا برای برش انواع متریال ها فولادی و غیر فولادی مقاطع تو پر و تو خالی حتی انواع چوب استفاده می شود را بهتر بدانید. بهتراست اطلاعات و یک شناخت نسبی نسبت به انواع تیغ اره نواری پیدا کنید، تیغ اره نواری همانطئر که از اسم آن مشخص است ابزار برش در دستگاه های اره نواری است که برای برش انواع مواد و متریال ها مانند انوع فلزات فولاد و غیر فولاد و غیر آهنی و نیز انواع چوب و گوشت یخ زده یا گوشت تازه، چوب سخت و چوب نرم و دیگر متریال ها از این نوع اره ها استفاده می شود. به طور کلی برای برش های مختلف زاویه دار و حساس یا اجسام و متریالهایی که ضخامت یا طول آنها از لحاظ ابعاد و اندازه از اره های معمولی بزرگتر است، ناچارا از تیغ اره نواری و دستگاه اره فلکه استفاده می شود. 

تیغ اره نواری پیلانا یکی از برترین و بهترین تیغ اره نواری های بازار میباشد که در حال رقابت با برند های معتبر کشور مانند Eberle  و دیگر برندها  با قیمتی کاملا رقابتی هست.

این تیغ اره در انواع فلز و چوب و گوشت ارائه میگردد که در مبحث فلز با گستردگی زیادی همراه میباشد  به طوری که هر شرکت یا کارگاه بر اساس نیاز خود و با گرفتن مشاوره و یا استفاده از نرم افزار اندروید پیلانا قادر به انتخاب صحیح تیغ اره نواری مناسب و قابل استفاده بروی دستگاه تیغ اره خود میباشد. باید توجه نمود که از آنجا که استفاده از تیغ اره نواری نیاز به دانش و اطلاعات صحیح در زمینه تیغ اره نواری را دارد شرکت یا کارگاه باید متناسب با نیاز خود و هماهنگ با دستگاه خود تیغ اره مناسب انتخاب نماید که موجب ضرر و زیان آن کارگاه نگردد.

تیغ اره نواری

تیغ ها بنا به نیاز مشتری و به درخواست وی برش خورده و بصورت سر به سر جوش خورده و به مشتریان ارائه میگردد و در برخی موارد نیز بصورت کلاف ، و با توجه به سایز دستگاه و نیاز هر شخص برش خورده و بصورت سر به سر جوش خورده و در بازار ارائه می‌شود.

تیغ اره نواری پیلانا

ویژگی های تیغ اره نواری

تعداد دندانه در هر اینچ بر نوع برش نیز تأثیر خواهد گذاشت. به طور کلی ، هرچه دندانه در هر اینچ بیشتر باشد ، برش بهتر انجام خواهد شد. هر چه دندان های کمتری در هر اینچ باشد ، برش سخت تر انجام خواهد شد. پس از تعیین طول ، عرض و دندانه ها در هر اینچ ، باید بفهمید که چه نوع پیکربندی دندانه برای نوع برش و ماده ای که برش می دهید مناسب است.

تیغ اره نواری از طیف گسترده ای از کیفیت و سایز بندی از لحاظ ضخامت، عرض، سخت کاری دندانه ها و نوع متریال را در بر می‌گیرد. از تیغ اره نواری در دستگاه اره فلکه استفاده می شود. برای برش انواع متریال ها مانند گوشت یخ زده یا گوشت تازه، انواع چوب سخت و چوب نرم و دیگر متریال ها از این تیغ اره نواری ها استفاده می شود.

از مزایای برش با اره نواری می توان به برش یکسان مواد به دلیل توزیع یکنواخت بار بر روی دندانه ها به علاوه برش انواع مقاطع اشاره کرد.برای استفاده از اره های نواری نیاز به ماشین اره نواری می باشد که معمولا شامل دو فلکه محرک و متحرک می باشند اگرچه در صورت احتیاج می توان از ماشین های با تعداد فلکه بیشتر هم استفاده کرد.تیغه های اره نواری در طول های مختلف با انواع فرم دندانه ها در بازار ارائه می شوند که این تیغه ها را قادر می سازد تا رنج وسیعی از مواد با جنس های متنوع را برشکاری نمایند.

انواع تیغ اره نواری

تیغ اره نواری در مدل های مختلفی از قبیل چوب بری، فلز بری و گوشت بری تولید می‌شود و با نام های عمومی تیغ اره نواری فولاد بر و تیغ اره نواری چوب بر  و تیغ اره نواری گوشت بر علاوه بر این فاصله بین دندانه ها نقش مهمی در انتخاب تیغ اره دارد و به این فاصله بین دندانه ها گام می گویند. گام بلند به رام بری نیز معروف هستند و برای برش چوب های خشک و قطور استفاده می‌شود.تیغ اره در انواع مختلفی ارائه می گردد و از لحاظ ضخامت؛ پهنا و ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند. برای تهیه تیغ اره فلکه باید با توجه به قطر فلکه و اندازه دستگاه طول تیغ اره نواری را مشخص نمود.